Verslo vertinimas
Spauskite ČIA norėdami užsakyti šią paslaugą.
Verslo vertinimas – tai paslauga, su kuria anksčiau ar vėliau susiduria kiekvienas verslininkas. Planuojant bet kokius verslo pasikeitimus, Jūs norėsite sužinoti jo realią vertę ir patyrę turto vertintojai UAB “STIVVF“ yra pasiruošę Jums padėti. Vertindami verslą turime sukaupę didelę patirtį, šią paslaugą teikiame ilgą laiką, o mūsų klientėmis yra tapusios ne viena įvairaus dydžio bendrovė.
Kiekvienas verslo vertinimas turi momentus, kai daromos subjektyvios prielaidos, todėl, jei patikėsite savo ateitį mažiau profesionaliems ekspertams, gausite stipriai iškreiptus rezultatus. Net ir aukščiausio lygmens specialistai gauna skirtingą rezultatą vertinant tą patį turtą. Tik pastarieji turės visus atsakymus į Jūsų klausimus, kodėl, gaunasi skirtingi rezultatai. Mes, kaip patyrę šioje srityje turto vertintojai, atsakysime į visus Jūsų klausimus ir rekomenduosime sprendimus.
Verslo vertės nustatymas
Verslo kaip turto vertės nustatymas vyksta tam tikrais verslo gyvavimo etapais, kai verslo tikslas yra:
- Pardavimas;
- Įsigijimas;
- Restruktūrizavimas;
- Susijungimas;
- Reorganizavimas;
- Prekinių ženklų, patentų vertės nustatymas;
- Kiti atvejai.
Atliekant verslo turto vertinimą, mūsų veiksmus apibrėžia šie momentai:
- Lietuvos turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymas;
- Turto ir verslo vertinimo metodika;
- Tarptautiniai vertinimo standartai;
- Kiti teisės aktai.
Verslo vertinimo metodai:
- Pajamų metodas. Vertinant šiuo metodu, vyksta įmonės vertės nustatymas, tam analizuojama įmonės veiklos istorija, ekonomikos ir verslo šakos plėtros perspektyvos. Remiantis šia informacija, apskaičiuojamos įmonės finansinės prognozės. Nors būsimų pajamų ir išlaidų prognozavimas yra sudėtingas uždavinys, pajamų metodas leidžia geriausiai atsižvelgti į unikalią įmonės situaciją ir jos plėtros planus;
- Lyginamosios vertės metodas. Šis verslo vertinimas analizuoja panašių bendrovių, veikiančių tame pačiame sektoriuje, rinkos vertę. Apskaičiuojami lyginamųjų rodiklių vidurkiai, kurie apibūdina įmonės vertę, priklausomai nuo pajamų, pardavimų ir kitų duomenų. Vidurkiai apskaičiuojami naudojant panašių bendrovių sandorių duomenis ar akcinės bendrovės rinkos kainas biržose;
- Turto vertinimo metodas. Vertinant šiuo metodu, apskaičiuojamas balanse esantis turtas (įskaitant ilgalaikį turtą, gautinas sumas, atsargas). Rinkos kainai paskaičiuoti, iš šio turto atimami visi įsipareigojimai (banko paskolos, skolos tiekėjams ir kt.). Kadangi šis metodas neatsižvelgia į įmonės prestižą, kuris neatsispindi balanse (pavyzdžiui, prekės ženklai, išvystytos procedūros, klientų lojalumas), jis daugiausiai naudojamas įmonėms su sunkumais ar likvidacijos atveju, kai pelningiausia yra parduoti įmonės turtą ir nutraukti veiklą.